۸ نکته برای تبدیل شدن به یک کارمند شاد

کارمند شاد

کارمند شاد


نکته ۱: تصمیم بگیرید هر روز یک کارمند شاد باشید.

به محض اینکه صبح چشمان خود را باز کردید، تصمیم بگیرید که بدون توجه به موقعیتی که در آن قرار می گیرید کارمند شادی خواهید بود ، البته این به آن معنا نیست که احساس ناراحتی، دلسردی یا عصبانیت خود را نپذیرید این فقط به این معنی است که شما تصمیم گرفته اید که مثبت و خوش بین باشید بدون توجه به اینکه چه کسی یا چه چیزی خوشحالی شما را تهدید می کند.

نکته ۲: تمرکز بر روی هدف نهایی

گاهی اوقات لازم است انگیزه اصلی خود را  از کار کردن به یاد بیاورید. اگر کار می کنید تا تغییری ایجاد کنید، برای آینده خود پس انداز کنید، یا برای تأمین معاش خانواده خود کار می کنید، چشم اندازی به دست خواهید آورد. تمرکز بر روی هدف نهایی خود می تواند به تقویت دلیل ارزش انجام کار روزانه کمک کند.

نکته ۳: از همکاران خود حمایت کنید

خصوصیات اخلاقی بدی همچون بدگویی و سخن چینی باعث به وجود آمدن جوی مسموم در سازمان می شود اجازه ندهید سازمان شما اینطور باشد. یکی از نکات کلیدی برای شاد بودن یک کارمند، حمایت از همکارانتان است. آنها نیز به نوبه خود از شما حمایت خواهند کرد.

نکته ۴: بهترین عملکرد خود را در کارها ارائه دهید

با اشتیاق روی وظایف خود کار کنید. وقتی تمام تلاش خود را به کار میگیرید یا فراتر از انتظار پیش می‌روید احساس موفقیت‌ و سازنده‌ بودن در شما ایجاد میشود که به نوبه خود شما را شادتر می کند.

نکته ۵: هر روز ورزش کنید و یک رژیم غذایی سالم داشته باشید

با کمک ورزش، آندورفین های شادی را در بدن خود به جریان بیاندازید. یک رژیم غذایی سالم داشته باشید تا از هرگونه بیماری که با داشتن یک رژیم غذایی بد به آن مبتلا می شوید، جلوگیری کنید.

نکته ۶: دریافت بازخورد از مدیران

افراد موفقی مانند جان ماکسول و زیگ زیگلار همیشه بر نیاز مدیران و کارمندانشان برای تعیین انتظارات روشن در همان ابتدا تاکید کرده اند. حقیقتاً، دلیل اصلی ناامیدی، انتظارات برآورده نشده است. بنابراین، اگر مرتباً با رئیس خود ارتباط برقرار کنید و بازخورد بخواهید، می‌توانید درباره انتظارات و دستاوردها صحبت کنید. و کارمندان خوشحال دقیقاً می دانند که از آنها چه انتظاری می رود و با ذوق و شوق برای دستیابی به آنها تلاش می کنند.

نکته ۷: برای توسعه شخصی خود ابتکار عمل داشته باشید

وقتی از مدرسه فارغ التحصیل می شوید، یادگیری متوقف نمی شود بلکه پیوسته به صورت مادم العمر ادامه دارد. و در محل کار، باید تا آنجایی که می توانید به یادگیری ادامه دهید تا در سطح تخصص یا مهارت خود در دام سقوط قرار نگیرید. بنابراین، شما باید مسئولیت توسعه خود را بر عهده بگیرید. به عنوان مثال، کتاب‌هایی را بخوانید که شما را تشویق می‌کند تا کارمند مولدتری باشید. در دوره های مختلف ثبت نام کنید. هیچ چیز مانند شادی ناشی از پیگیری رشد و توسعه شخصی نیست.

نکته ۸: تعادل کار و زندگی را تمرین کنید

ممکن است بیشتر روز خود را در سرکار سپری کنید، اما هیچ گاه نباید کار خود را با خود به خانه بیاورید. بگذارید درب ورودی منزل شما نشانگر آن باشد که زندگی شخصی و زندگی کاری شما به دو بخش متمایز تقسیم شده است.

منبع :projectboldlife

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید