ارتباط با پلتفرم های کلاس مجازی و جلسات آنلاین

برای طراحی و پیاده سازی آموزش ها در حجم وسیع، بدون در نظر گرفتن محدودیت های جغرافیایی و تعدد پرسنل، روش های مرسوم کارساز نخواهد بود؛ به همین دلیل، اجرای این نوع آموزش ها، احتیاج به یک نرم افزار یکپارچه الکترونیکی (LMS) دارد. نرم افزار یادگیری الکترونیکی ایده توانسته با در اختیار قرار دادن قابلیت های متعدد برای کاربران؛ سازمان ها را در نیل به اهداف یادگیری و ایجاد عدالت آموزشی یاری برساند.

بخشی از آموزش‌های الکترونیکی می‌تواند به صورتبرگزار شود که در پلتفرم های مختلف میزبانی می‌شود.

ایده به عنوان شرکت پیشرو در تولید، توسعه و پشتیبانی سامانه های آموزش، یادگیری جهت تکمیل سبد ابزارهای آموزش سازمانی و سهولت در امر کاربری نرم‌افزار و عدم وابستگی به پلتفرم های متعدد؛ اقدام به ارایه پلتفرم جلسات آنلاین نیز می نماید. همچنین سامانه‌های ایرانی و بین المللی کارآمد و متعدد دیگری نیز هستند که متناسب با نیاز، هدف و ابزار مورد نظر بهره‌برداران محترم قابل استفاده می‌باشند؛ که از این بین سعی شده بهترین و کارآمدترین پلتفرم ها برای یکپارچگی با سامانه یادگیری الکترونیکی ایده پیاده سازی شود.

Adobe Connect

نرم افزار جلسه آنلاین و کلاس مجازی ، به ما این امکان را می دهد تا در محیط وب (اینترنت یا اینترانت)، کلاس مجازی  تشکیل دهیم. یکی از قدرتمند ترین این نرم افزار ها، Adobe Connect  است . این نرم افزار یک سیستم ارتباطی تحت وب می باشد که به ما اجازه ارائه مطالب و برقراری جلسات اداری، تجاری و آموزشی را می دهد تا بتوانیم جلسات و یا دوره های آموزشی خود را در بستر اینترنت و از راه دور برگزار نماییم. تقریبا اکثر موسسات آموزشی برای ایجاد کلاس های الکترونیکی و یا کنفرانس های الکترونیکی از این نرم افزار استفاده می کنند. برای استفاده از این امکانات نیازی به داشتن اینترنتی با سرعت بالا نخواهد بود و نرم افزار به گونه ایی طراحی شده که با هر گونه سرعت، حتی دایل آپ، امکان شرکت در جلسات را دارد.

نسخه بروز ادوب کانکت ( ادوب کانکت ۱۱ ) نسبت به نسخه های قبل، تغییرات چشمگیری داشته و شما را با فضای مدرن تری از آنچه تا به حال دیده اید از نحوه چیدمان اتاق ها تا ابزار های موجود، مواجه می سازد. جهت اطلاع بیشتر از تغییرات می‌توانید مستندات مربوطه را مطالعه نمایید.

شرکت ایده یک دوره رایگان آموزش آنلاین جامع برای استفاده از ابزار ادوب کانکت طراحی و در اختیار عموم قرار داده است، که می‌توانید به لیست پخش دوره مراجعه نمایید.

Big Blue Button

بیگ بلو باتن نرم افزاری منبع باز (اوپن سورس) برای برگزاری جلسات و کنفرانس های آنلاین با هر موضوعی اعم از مصاحبه تا آموزش طراحی شده است و هدف یادگیری آنلاین را آسان می کند. استفاده از آن کاملاً آسان است اما شما باید آن را در سرور خود تنظیم کنید تا از آن به عنوان یک پلت فرم کامل یادگیری آنلاین استفاده کنید. این نرم افزار به زبان انگلیسی می باشد که می توان آن را فارسی سازی هم کرد. برای راه اندازی بیگ بلو باتن شما نیاز به حداقل یک سرور مجازی لینوکس دارید. GreenLight یک برنامه وب با کاربرد ساده است که می توانید آن را روی هر سرور BigBlueButton نصب کنید.

جهت مقایسه‌ی نرم‌افزارهای BigBlueButton و AdobeConect می‌توانید به اینجا مراجعه نمایید.‌

اسکای روم

یکی از قابلیت های نرم افزار یادگیری الکترونیکی ایده، ایجاد ارتباط بین کلاس های آفلاین و جلسات آنلاین می باشد. چناچه در سازمان محترم شما از ابزار اسکای روم برای برگزاری جلسات، کلاس ها و وبینارهای آنلاین استفاده می شود، این قابلیت در نرم افزار یادگیری الکترونیکی ایده فراهم می باشد تا بتوان با ساده ترین روش، جلسات را در این نرم افزار ایجاد نموده تا فراگیران در همان بستر یادگیری الکترونیکی بتوانند وارد جلسات شوند و مدیر سیستم بتواند در مسیر نرم افزار یادگیری الکترونیکی گزارشی از فراگیران، مدت حضور، وضعیت جلسات و جزییات موجود در اسکای روم را اخذ نمایند.

نیما

نرم افزار یادگیری مجازی امیرکبیر

سامانه نیما با بکارگیری امکاناتی همچون انتشار صدا و تصویر شرکت‌کنندگان، به اشتراک‌گذاری مستندات، استفاده از تخته سفید و گفتگوی متنی، در کنار مزایایی مانند حداقل نیاز به اینترنت، محیط فارسی، ذخیره خودکار جلسات می‌تواند راهکار مناسبی برای ارتباط مخاطبان از نقاط دور و نزدیک به رویدادها باشد.

جلسات آنلاین قرار

در سال‌های اخیر سرویس‌های خاص منظوره در سازمان‌ها جای خود را به سرویس‌های یکپارچه ارتباط تصویری دادند. سرویس‌های یکپارجه محدودیت‌های محصولات نصب قبل خود را در تعداد نفرات و نوع ارتباطات آنلاین نداشته و سادگی رابط کاربری و عدم وابستگی به تجهیزات سخت‌افزاری از اصلی‌ترین ویژگی‌های آن‌هاست. بدین ترتیب سازمان‌ها می‌توانند تماس‌های تصویری دو نفره، جلسات کاری، دوره‌های آموزشی آنلاین، گردهمایی‌های داخل سازمانی و وبینارهای بازاریابی چند هزار نفره خود را بر پایه یک بستر ارتباطی واحد برگزار کرده و سربار نگهداری و آموزش چند راهکار مختلف را به حداقل برسانند.

شرکت ایده به منظور ارایه تنوع انتخاب به مشتریان و همچنین حمایت از راهکارهای کارامد بومی، یکپارچگی با سرویس جلسات آنلاین قرار را نیز به ابزارهای تحت پوشش، جهت برگزاری کلاسهای آنلاین اضافه نموده است.

یکپارچگی اطلاعات

با توجه به ارتباط اطلاعاتی چنین سیستم‌های آموزش سازمانی به اطلاعات کارکنان و هم چنین وجود کل یا قسمتی از این داده ها در سایر نرم افزارهای سازمان از جمله اداری، حقوق و دستمزد و سایر زیر سیستم های منابع انسانی، باید یکپارچه سازی اطلاعات برقرار شود که از جزیره شدن برنامه ها و همچنین موازی کاری و دوگانگی جلوگیری شود. روش های زیر نمونه هایی است که برای رفع این چالش پیش تر مورد اجرا قرار گرفته است:

  • یکپارچه سازی اطلاعات کارکنان با منابع انسانی
  • بهره برداری از اطلاعات آموزشی
  • احراز هویت متمرکز کاربران
  • مکانیزم های اطلاع رسانی