یادگیری خودگام

یادگیری خودگام

با یادگیری خودگام ، فراگیران می توانند بنا بر نیاز و اختیار خود وقت صرف نمایند و به جای آموزش در ساختاری که توسط یک مربی برای آنها تعیین شده است، برنامه خود را تنظیم کنند. حال که تعریف یادگیری خود گام را می دانید، بیایید به مزایای یادگیری خود گام بپردازیم.

مزایای یادگیری خودگام

یادگیری خودگام با چندین مزیت همراه است که عملکرد فراگیران را ارتقا می بخشد :

عدم فشار زمانی :

ممکن است برخی از افراد دارای یک حافظه تصویری باشند و فقط باید یک بار مطالب را مرور کنند ، در حالی که ممکن است دیگران برای درک کامل مطالب، چندین بار آن را مرور کنند. با یادگیری خودگام ، فشار زمان موجود در کلاسهای زنده برداشته می شود. دانش آموزانی که به زمان بیشتری احتیاج دارند ، دیگر نیازی به تلاشی از طریق مطالب و یادداشت های دیوانه وار ندارند. این فایده متوجه فراگیران که یادگیری سریع دارند هم هست چرا که نیاز نیست منتظر بمانند با همراه با گروه پیشروی کنند.

عدم نیاز به برنامه از پیش تعیین شده :

اغلب فراگیران با مدیریت تمام مراحل بزرگ و کوچک در مدت زمان مشخصی دچار سردرگمی شوند. اما یادگیری خود گام باعث می شود که شرکت کنندگان از همان ابتدا نمای کلی را ببینند و سپس به اختیار و انتخاب خود برنامه ریزی و زمانبندی کنند. حتی اگر مهلت برای یک دوره تعیین شده باشد ، فراگیران می توانند برای تعیین زمان امتحان خود تصمیم بگیرند. حتی برای آنها امکان پذیر است که آزمون خود را متوقف کرده و روز دیگر آن را ادامه دهند.

بهبود بخشیدن به حافظه :

از آنجا که شرکت کنندگان تحت فشار زمانی نیستند ، عملکرد حافظه آنها بهبود می یابد. چه چیزی بهتر از این است؟ قطعا هدف از تکمیل یک دوره آموزشی صرفا تکمیل کردن آن در سریع ترین زمان و دقیق ترین روش نیست ، بلکه جذب مطالبی است که ارایه می شود.

مناسب برای سبک های مختلف یادگیری :

فراگیران سبک یادگیری متفاوتی دارند. در حالی که یک فرد فقط در حال درک جمله اول است ، شخص دیگری تقریباً می تواند به پایان مطلب برسد. افرادی که ترجیح می دهند مطالب را به سرعت تکمیل کنند ، دیگر نیازی به انتظار دیگران نخواهند داشت. برعکس ، عده ای وجود دارند که ممکن است برای بهبود عملکرد خود ترجیح دهند بارها و بارها مطالب را مرور کنند. با یادگیری خود گام ، این امکان را برای شرکت کنندگان فراهم می آوریم تا با سبک های مختلف یادگیری خود سازگار شوند.

یادگیری خودگام و LMS ایده

آزمونها ، امتحانات ، ارزیابی ها و دوره ها را می توان با LMS ایده پیاده سازی کرد. بنابراین ، اگر نمی خواهید یک آزمون یا دوره سنتی را برنامه ریزی کنید ، یادگیری خود گام گزینه مناسبی است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید