۴ دلیل برای اینکه هرگز نباید دست از یادگیری بردارید

یادگیری

یکی از شگفتی های زندگی این است که یادگیری همیشه ادامه دارد و توقفی در آن نیست. همیشه توانایی ها و مهارت های جدیدی وجود دارد که انسان فراگیرد.

برای بهره گیری کامل از زندگی باید دنبال راه هایی برای پیشرفت باشیم . بسیاری از شرکت ها در سرتاسر جهان به این اصل رسیدن که با حمایت کارکنان در جهت فراگیری تواناییهای بیشتر، توانایی های آموخته شده را در شرکت اجرا میکنند و به ارتقا شرکت کمک میکنند.

حالا اگر شما تصمیمی ندارید که چیز جدیدی یاد بگیرید چهار دلیل مطرح میکنیم که دوباره به تصمیمتان فکر کنید

۱- شما شادتر خواهید شد

یادگیری سخت است و ممکن است بعضی اوقات طاقت فرسا هم باشد مثل یادگیری ورزشی جدید یا فشار آوردن به ذهن برای انجام کارهای فکری اما هیچ چیز لذت بخش تر از به دست آوردن دستاورد این کارها نیست.  به طور مثال شکستن رکورد خود در یک رشته ورزشی.

مطالعات نشان داده هر چقدر ما اهداف بلند پروازانه ای برای خودمون قرار میدهیم خوشحال تر خواهیم بود.

۲- شما غیر قابل جایگزینی خواهید بود

چیزی که در مورد خلبان جنگنده در نیروی هوایی وجود دارد این است که کسی که بیشترین وفق دهی را دارد برنده است و این ارتباطی به  قدرت هواپیما ندارد، بلکه این توانایی واکنش خلبان نسبت به موقعیت های مختلف است که جت جنگنده ای را ایجاد می کند. بهترین خلبانان جنگنده می توانند خود را به شرایط بیشتر از حد معمول وفق بدهند.

این مسئله باعث میشود به ارزشمان در شرکت افزوده شود.

۳- شما فروتن خواهید شد

وقتی به دنبال یادگیری هستیم خیلی کم پیش میاید که مغرور و متکبر شویم و هنگامی که مردم می بینند که شما سعی می کنید از آنها یاد بگیرید، باعث می شود که شما را بیشتر دوست داشته باشند بنابراین مهم نیست شما با چه کسی ملاقات میکنید همیشه چیزی برای یادگیری از آن شخص وجود دارد

 4- یک مربی خوب خواهید شد

تنها راه تسلط یافتن آموزش دادن است . یکی از بهترین احساس ها در جهان آموزش دادن به بقیه افراد است این آموزش نه تنها روی شخصی که آموزش میدهیم تاثیر میگذارد بلکه روی تمامی افرادی که آن شخص به آنها آموزش میدهد نیز تاثیر میگذارد.

منبع : inc

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید