۵ ریسک سازمانی که باید بدانید

ریسک سازمانی

Written by :Diana Walker
۱- عدم ارتباط و یکپارچگی

بزرگترین ریسک سازمانی که امروزه شرکت ها با آن مواجه هستند، عدم ارتباط و یکپارچگی بین تیم ها است. طبق گزارشی از Carnegie Mellon، جریان آزاد اطلاعات، در سرتاسر سازمان شما به کارمندان اجازه می‌دهد به جای اینکه هر شغل را فقط انجام دهند، درک کنند که کجا در تصویر کلی سازمان قرار می‌گیرند. وقتی اطلاعات را به اشتراک می گذارید، نیروی کار، شما را انعطاف پذیرتر می کند، زیرا آنها می توانند آموزش های متقابل، همکاری و دیدگاه های جدیدی در مورد نحوه کار شرکت به دست آورند. خط مشی ارتباطی خوب، کارکنان شما را تشویق می‌کند تا به دنبال تخصص در نقش خود و وسعت دانش در نحوه همکاری آن نقش با سایر حوزه‌های شرکت باشند.

۲- اولویت دادن به قوانین بر گفتگو

بر اساس گزارش هاروارد بیزینس ریویو، یکی از شکست‌های کلیدی کمپانی بریتیش پترولیوم قبل از فاجعه Deepwater Horizon اولویت‌بندی قوانین ایمنی به قیمت گفت‌وگو بود. به کارگران در سراسر آن شرکت دستورالعمل های سختگیرانه ای در مورد نحوه انجام کار ایمن داده شد و این دستورالعمل ها تغییر ناپذیر بود. به نوبه خود، کارکنان تمایل کمتری به صحبت با سرپرستان خود در مورد خطرات داشتند. شرکت‌های خوب برای اداره شرکت بر روی فراهم کردن فرصت‌هایی برای گفت‌وگو تمرکز می‌کنند و از اصول راهنما و نه قوانین استفاده می‌کنند.

۳- خطرات سیستم های سایبری و اطلاعاتی

شرکت ها به حملات سایبری خارج از سازمان فکر می کنند. با این حال، شبکه سیستم های اطلاعاتی شما به اندازه عملکرد هر یک از کارمندان شرکت مهم می باشد. به منظور محافظت از اطلاعات خصوصی، مطمئن شوید که کارمندان شما بهترین شیوه‌های امنیت سایبری را درک می‌کنند و برایتانمهم باشد که از آنها پیروی کنند. کرون دریافت که کنترل‌های ضعیف امنیت سایبری داخلی یکی از بزرگترین خطرات سازمانی است که شرکت‌ها با آن روبرو هستند.

۴- نگاه نکردن به آینده

گرفتار شدن در اخبار لحظه ای و تمام اتفاقات فعلی در صنعت شما آسان است. با این حال، زمانی که رهبری شرکت در دیدگاه خود نسبت به بازار بیش از حد نزدیک‌بین باشد، برای شرکت، یک ریسک می‌شود. اکثر شرکت‌های موفق دهه گذشته، بر اساس مدل‌های برنامه‌ریزی بلندمدت که شامل تحلیل‌های پیش‌بینی‌کننده، تحقیقات روندهای دیجیتال و پیش‌بینی ژئوپلیتیکی برای تأثیرگذاری بر تصمیم‌های تجاری است، کار می‌کنند. نگاه به آینده جزء کلیدی یک سازمان چابک و پاسخگو است.

۵- ریسک گریزی

گزارش اخیر مک کینزی نشان داد که یکی از ریسک های حیاتی این است که سازمان به اندازه کافی ریسک نمی کند. ریسک بخشی ضروری از تجارت است و شرکت هایی که در عصر دیجیتال ریسک نمی کنند، عقب می مانند. به سادگی پنهان شدن از بازار در حال تغییر و ادامه تجارت طبق معمول، یکی از بدترین راه هایی است که کسب و کارها می توانند با تغییرات مقابله کنند.
برای شناسایی این ریسک‌های سازمانی در شرکتتان، ارزش دارد که یک حسابرسی کامل از رویه‌های داخلی خود انجام دهید. خطرات این ریسک ها می تواند فاجعه بار باشد، اما فواید حل آنها بی شمار است. افزایش ارتباطات، گفتگو و تفکر رو به جلو، شرکت شما را در مواجهه با چالش‌ها، انعطاف‌پذیرتر و برای سود بردن از شرایط متغیر چابک‌تر می‌کند.

منبع: Readino

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید